Boys Varsity Cross Country · Boys Varsity Cross Country finishes 1st place at Regionals


  Place Points
Columbus Grove High School 1st 98

1 YINGST, Braden q JR 1117 Lima Perry – 16:02.7 — 5:09.5 3:12.5
2 ALBERS, Alex q JR 1143 Minster (1) 1 16:14.2 11.5 5:13.2 3:14.8
3 ELIEFF, Nathaniel q SR 1106 Liberty Center (1) 2 16:32.3 29.6 5:19.0 3:18.4
4 KOCH, Trent q SO 1023 Columbus Grove (1 3 16:40.5 37.8 5:21.7 3:20.1
5 SCHOEN, Isaac q SR 1011 Coldwater – 16:43.4 40.7 5:22.6 3:20.7
6 STECHSCHULTE, Caleb q JR 1027 Columbus Grove (2 4 16:43.6 40.9 5:22.7 3:20.7
7 NIXON, Riley q FR 1190 Ottawa Hills (1) 5 16:44.4 41.7 5:22.9 3:20.9
8 HILL, Connor q SR 1092 Lakota (1) 6 16:45.7 43.0 5:23.4 3:21.1
9 BOWER, Richard q JR 1062 Holgate (1) 7 16:46.2 43.5 5:23.5 3:21.2
10 MASTERSON, Trey q SR 1073 Hopewell-Loudon (1 8 16:46.4 43.7 5:23.6 3:21.3
11 GILLIG, Brandon q JR 1168 New Riegel (1) 9 16:46.5 43.8 5:23.6 3:21.3
12 TWINING, Tyler q JR 1166 New London (1) 10 16:47.3 44.6 5:23.9 3:21.4
13 ROBINSON, Levi q SR 1209 Plymouth – 16:47.6 44.9 5:24.0 3:21.5
14 BUCHANAN, C.J. q JR 1295 Woodmore – 16:52.5 49.8 5:25.5 3:22.5
15 FOOS, Clem q SR 1049 Fre. St. Joseph C.C – 16:54.5 51.8 5:26.2 3:22.9
16 HASTINGS, Treyvon q SR 1222 Sher. Fairview (1) 11 16:55.6 52.9 5:26.5 3:23.1
17 O’NEILL, Tommy q JR 984 Ash. Crestview (1) 12 16:56.7 54.0 5:26.9 3:23.3
18 HARTMAN, Hayden q SR 1064 Holgate (2) 13 16:58.0 54.3 5:27.3 3:23.6
19 MITCHELL, Quinn q JR 1046 Fayette – 16:59.1 56.4 5:27.7 3:23.8
20 BRITTON, Zack q SR 1269 Upper Scioto Valley – 16:59.8 57.1 5:27.9 3:23.9
21 KROPKA, Cole q SR 1162 New London (2) 14 17:01.3 58.6 5:28.4 3:24.3
22 CRAMER, Jacob q SR 1246 Tinora (1) 15 17:01.8 59.1 5:28.5 3:24.4
23 CARPENTER, Clay q SR 1245 Tinora (2) 16 17:02.0 58.3 5:28.6 3:24.4
24 HATFIELD, Daegan q JR 1128 Lincolnview (1) 17 17:03.5 1:00.8 5:29.1 3:24.7
25 NYGAARD, Erik q SO 999 Bluffton (1) 18 17:03.7 1:01.0 5:29.1 3:24.7
26 GYURKE, Dan q SR 1213 Sand. SMCC – 17:06.0 1:02.3 5:29.9 3:25.2
27 DEETER, Ian q SO 1230 St. Paul (1) 19 17:06.1 1:03.4 5:29.9 3:25.2
28 CLOSSON, Carson q JR 1022 Columbus Grove (3 20 17:06.9 1:04.2 5:30.2 3:25.4
OHSAA REGIONAL – TIFFIN
Tiffin, OH
Hedges Boyer Park
Saturday, October 31, 2020
OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/31/2020 9:40 AM
DirectAthletics MeetPro 2
Race #1
Div 3-Boys – 9:00 am Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont’d)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
29 ZOELLER, Zach Q SO 1173 New Riegel (2) 21 17:11.6 1:08.9 5:31.7 3:26.3
30 MAPLE, Christian SR 1214 Sand. SMCC – 17:12.6 1:09.9 5:32.0 3:26.5
31 FRANKS, Elijah Q SR 1091 Lakota (2) 22 17:13.0 1:09.3 5:32.1 3:26.6
32 PARKER, Joe SO 1270 Upper Scioto Valley – 17:13.0 1:09.3 5:32.2 3:26.6
33 SIDLE, Hunter JR 965 Allen East – 17:14.2 1:11.5 5:32.5 3:26.8
34 STRICKLER, Blake JR 1194 Parkway – 17:16.3 1:13.6 5:33.2 3:27.3
35 ZACHRICH, Levi Q JR 1068 Holgate (3) 23 17:18.7 1:16.0 5:34.0 3:27.7
36 DURFEY, Jaxen Q SO 1247 Tinora (3) 24 17:19.4 1:16.7 5:34.2 3:27.9
37 PINGLE, Tayden Q JR 1025 Columbus Grove (4 25 17:21.8 1:19.1 5:35.0 3:28.4
38 MILES, Kenny JR 1108 Liberty Center (2) 26 17:22.0 1:18.3 5:35.0 3:28.4
39 MCCLURE, Keefer SR 1188 Ottawa Hills (2) 27 17:22.2 1:19.5 5:35.1 3:28.4
40 GRIESHOP, Jack Q FR 1145 Minster (2) 28 17:26.0 1:22.3 5:36.3 3:29.2
41 CASILLAS, Addison Q JR 1063 Holgate (4) 29 17:26.2 1:23.5 5:36.4 3:29.2
42 YOUNG, Brayden FR 1009 Carey – 17:26.2 1:23.5 5:36.4 3:29.2
43 THIMKE, Isaac SO 1235 St. Paul (2) 30 17:26.5 1:23.8 5:36.5 3:29.3
44 ROBINSON, Jackson Q JR 1130 Lincolnview (2) 31 17:26.8 1:24.1 5:36.6 3:29.3
45 MILLER, Logan Q FR 1065 Holgate (5) 32 17:27.0 1:23.3 5:36.7 3:29.4
46 SONNENBERG, Bailey Q SR 1066 Holgate (6) (33) 17:27.3 1:24.6 5:36.7 3:29.4
47 SLONKOSKY, Joseph Q JR 1148 Minster (3) 34 17:30.6 1:27.9 5:37.8 3:30.1
48 DUNFORD, Kaden SR 1296 Wynford (1) 35 17:33.7 1:31.0 5:38.8 3:30.7
49 SENDELBACH, Hudson SO 1276 Van Buren (1) 36 17:36.1 1:33.4 5:39.6 3:31.2
50 NIEKAMP, Josh Q SR 1147 Minster (4) 37 17:36.3 1:33.6 5:39.6 3:31.2
51 BUDDE, Noah SO 1135 Marion Local (1) 38 17:36.8 1:34.1 5:39.8 3:31.3
52 FRANKLIN, Thomas SO 1185 Ottawa Hills (3) 39 17:38.0 1:35.3 5:40.2 3:31.6
53 DUNN, Jimmy SR 980 Ash. Crestview (2) 40 17:38.5 1:35.8 5:40.4 3:31.7
54 CLOUSE, Jacob Q JR 1167 New Riegel (3) 41 17:39.8 1:37.1 5:40.8 3:32.0
55 JOHNS, Brady JR 976 Archbold (1) 42 17:40.7 1:38.0 5:41.0 3:32.1
56 WESTRICK, Jack Q SO 1067 Holgate (7) (43) 17:40.9 1:38.2 5:41.1 3:32.2
57 WILLIAMS, Zach Q SR 1172 New Riegel (4) 44 17:45.0 1:41.3 5:42.4 3:33.0
58 TRZASKA, Jim Q SO 1149 Minster (5) 45 17:47.3 1:44.6 5:43.2 3:33.4
59 LANGHALS, Roy Q JR 1024 Columbus Grove (5 46 17:47.6 1:44.9 5:43.3 3:33.5
60 RENNER, Brandon Q SO 1129 Lincolnview (3) 47 17:48.4 1:45.7 5:43.5 3:33.7
61 UNDERWOOD, Ethan JR 1228 Sher. Fairview (2) 48 17:48.9 1:46.2 5:43.7 3:33.8
62 WOOD, Jace FR 1012 Coldwater – 17:50.0 1:46.3 5:44.0 3:34.0
63 HAVENS, Garrett JR 1178 Old Fort (1) 49 17:50.2 1:47.5 5:44.1 3:34.0
64 FERRADINO, Andrew JR 1253 Tol. Emmanuel Chri – 17:50.3 1:47.6 5:44.1 3:34.0
65 ROSS, Gavin SO 1234 St. Paul (3) 50 17:50.3 1:47.6 5:44.1 3:34.1
66 FLORY, Evan Q SR 1248 Tinora (4) 51 17:51.3 1:48.6 5:44.4 3:34.2
67 RUFFER, Weston SR 978 Archbold (2) 52 17:51.5 1:48.8 5:44.5 3:34.3
68 MORMAN, Caleb Q JR 1026 Columbus Grove (6 (53) 17:51.9 1:49.2 5:44.7 3:34.4
69 GATCHEL, Aiden JR 1059 Hardin Northern – 17:52.8 1:50.1 5:44.9 3:34.5
70 DERSTINE, Sam SO 997 Bluffton (2) 54 17:52.8 1:50.1 5:44.9 3:34.6
71 BLANK, Mason SR 1212 Sand. SMCC – 17:55.7 1:53.0 5:45.9 3:35.1
72 BALDAUF, Conner Q FR 1125 Lincolnview (4) 55 17:57.2 1:54.5 5:46.4 3:35.4
73 ZELLER, Will SR 1089 Kalida (1) 56 17:57.6 1:54.9 5:46.5 3:35.5
74 JOHNSON, Robbie SR 982 Ash. Crestview (3) 57 17:58.5 1:55.8 5:46.8 3:35.7
OHSAA REGIONAL – TIFFIN
Tiffin, OH
Hedges Boyer Park
Saturday, October 31, 2020
OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/31/2020 9:40 AM
DirectAthletics MeetPro 3
Race #1
Div 3-Boys – 9:00 am Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont’d)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
75 RINKEL, Lance Q JR 1251 Tinora (5) 58 18:00.4 1:57.7 5:47.4 3:36.1
76 GEIST, Braeden JR 1160 New London (3) 59 18:01.8 1:59.1 5:47.8 3:36.3
77 HORNER, Trenton JR 1151 Mohawk – 18:02.3 1:59.6 5:48.0 3:36.5
78 HALPIN, Ryan Q FR 1146 Minster (6) (60) 18:03.0 1:59.3 5:48.2 3:36.6
79 HOHMAN, Hayden Q SR 1170 New Riegel (5) 61 18:06.5 2:03.8 5:49.3 3:37.3
80 EICHELBERGER, Payton SR 981 Ash. Crestview (4) 62 18:06.7 2:04.0 5:49.4 3:37.3
81 RABE, Kyle FR 1224 Sher. Fairview (3) 63 18:07.2 2:04.5 5:49.6 3:37.4
82 MITCHELL, Wyatt FR 1047 Fayette – 18:08.5 2:05.8 5:50.0 3:37.7
83 MCCARTY, Aden SO 977 Archbold (3) 64 18:09.1 2:06.4 5:50.2 3:37.8
84 DUBOIS, Carter FR 1175 Old Fort (2) 65 18:09.4 2:06.7 5:50.3 3:37.9
85 CONLEY, Elijah SR 995 Bluffton (3) 66 18:09.7 2:07.0 5:50.4 3:37.9
86 POLLOCK, Caden SR 1299 Wynford (2) 67 18:09.9 2:07.2 5:50.4 3:38.0
87 SCHUERMAN, Dayton SR 1032 Con. Crestview (1) 68 18:10.7 2:08.0 5:50.7 3:38.1
88 ROSSER, Mitchell Q SO 1094 Lakota (3) 69 18:11.5 2:08.8 5:50.9 3:38.3
89 HEITKAMP, Trevor FR 1050 Ft. Recovery – 18:12.1 2:09.4 5:51.1 3:38.4
90 LAWSON, Luke JR 1013 Colonel Crawford – 18:12.1 2:09.4 5:51.2 3:38.4
91 BURKE, Hunter SR 1044 Edgerton – 18:13.1 2:10.4 5:51.5 3:38.6
92 CONWAY, Mason SR 973 Archbold (4) 70 18:14.5 2:11.8 5:51.9 3:38.9
93 D’AMATO, Gavin Q SR 1090 Lakota (4) 71 18:16.8 2:14.1 5:52.7 3:39.4
94 ROUSH, Cody Q SR 1095 Lakota (5) 72 18:17.2 2:14.5 5:52.8 3:39.4
95 KEFFALAS, Zach JR 1236 St. Peter’s – 18:18.9 2:16.2 5:53.3 3:39.8
96 HARRISON, Andre FR 1132 Mans. Christian – 18:18.9 2:16.2 5:53.3 3:39.8
97 TOMLINSON, Hayden JR 1033 Con. Crestview (2) 73 18:19.5 2:16.8 5:53.5 3:39.9
98 WATTS, Isaiah SO 1034 Con. Crestview (3) 74 18:20.6 2:17.9 5:53.9 3:40.1
99 GARROW, Brennan FR 974 Archbold (5) 75 18:21.4 2:18.7 5:54.1 3:40.3
100 AMOR, Cyler SO 1058 Gibsonburg – 18:21.5 2:18.8 5:54.2 3:40.3
101 MINNICH, Cody SO 1109 Liberty Center (3) 76 18:22.2 2:19.5 5:54.4 3:40.4
102 HARRISON, Wyatt SO 1161 New London (4) 77 18:24.8 2:22.1 5:55.2 3:40.9
103 BIRKEMEIER, Derek Q SR 1021 Columbus Grove (7 (78) 18:27.7 2:25.0 5:56.1 3:41.5
104 CENTA, Nick SO 1229 St. Paul (4) 79 18:27.7 2:25.0 5:56.2 3:41.5
105 GOMEZ, Sabastian JR 1232 St. Paul (5) 80 18:28.3 2:25.6 5:56.3 3:41.6
106 CASSELMAN, Wesley SR 1271 Van Buren (2) 81 18:28.8 2:26.1 5:56.5 3:41.8
107 LUCKE, Ryan SR 1086 Kalida (2) 82 18:28.8 2:26.1 5:56.5 3:41.8
108 RENNER, Jayden JR 1031 Con. Crestview (4) 83 18:29.1 2:26.4 5:56.6 3:41.8
109 STUCKE, Troy SO 1139 Marion Local (2) 84 18:29.9 2:27.2 5:56.9 3:42.0
110 TIELL, Joseph Q JR 1171 New Riegel (6) (85) 18:30.1 2:27.4 5:56.9 3:42.0
111 DROESCH, Mathew Q SR 1144 Minster (7) (86) 18:30.1 2:27.4 5:56.9 3:42.0
112 SCAGGS, Ethan Q FR 1131 Lincolnview (5) 87 18:31.5 2:28.8 5:57.4 3:42.3
113 WIEDEMAN, Zach FR 1158 New Bremen (1) 88 18:31.7 2:29.0 5:57.5 3:42.3
114 STEFFAN, Michael JR 1193 Ottoville – 18:34.0 2:30.3 5:58.2 3:42.8
115 ASHMAN, Zach JR 1153 New Bremen (2) 89 18:38.5 2:35.8 5:59.6 3:43.7
116 CUNNINGHAM, Maddux FR 1028 Con. Crestview (5) 90 18:39.4 2:36.7 5:59.9 3:43.9
117 GOOD, Brandon SR 998 Bluffton (4) 91 18:40.2 2:37.5 6:00.2 3:44.0
118 DYMOND, Clayton SR 1177 Old Fort (3) 92 18:41.0 2:37.3 6:00.4 3:44.2
119 GERLACH, Soren SR 1297 Wynford (3) 93 18:41.3 2:38.6 6:00.5 3:44.3
120 STEYER, Daniel FR 1179 Old Fort (4) 94 18:41.8 2:39.1 6:00.7 3:44.4
OHSAA REGIONAL – TIFFIN
Tiffin, OH
Hedges Boyer Park
Saturday, October 31, 2020
OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/31/2020 9:40 AM
DirectAthletics MeetPro 4
Race #1
Div 3-Boys – 9:00 am Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont’d)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
121 HESS, A.J. SO 1150 Mohawk – 18:42.4 2:39.7 6:00.9 3:44.5
122 CHANDAR-KOUBA, Maxwell SO 1184 Ottawa Hills (4) 95 18:43.1 2:40.4 6:01.1 3:44.6
123 DUBOIS, Parker JR 1176 Old Fort (5) 96 18:43.2 2:40.5 6:01.2 3:44.6
124 RUTH, Ryan SR 1300 Wynford (4) 97 18:43.5 2:40.8 6:01.2 3:44.7
125 RANDLEMAN, Jalen FR 1164 New London (5) 98 18:44.7 2:42.0 6:01.6 3:44.9
126 ARBOGAST, Bryce SR 1069 Hopewell-Loudon (2 99 18:45.5 2:42.8 6:01.9 3:45.1
127 KELLEY, Michael FR 1186 Ottawa Hills (5) 100 18:45.7 2:43.0 6:01.9 3:45.1
128 FORREST, David SO 1231 St. Paul (6) (101) 18:45.8 2:43.1 6:02.0 3:45.2
129 MACKEY, Carson SO 1187 Ottawa Hills (6) (102) 18:51.1 2:48.4 6:03.7 3:46.2
130 ECKLOFF, Stephen SO 1252 Tol. Emmanuel Chri – 18:51.5 2:48.8 6:03.8 3:46.3
131 BROERING, Aaron JR 1133 Marion Local (3) 103 18:51.9 2:49.2 6:04.0 3:46.4
132 YOUNG, Bryce SO 1010 Carey – 18:52.0 2:48.3 6:04.0 3:46.4
133 DIAS, Evan SO 1141 Maumee Va. C.D. – 18:52.8 2:50.1 6:04.2 3:46.6
134 PEARCE, Dakota SR 1165 New London (6) (104) 18:53.8 2:51.1 6:04.6 3:46.8
135 CRAWFORD, Caden SR 1070 Hopewell-Loudon (3 105 18:54.7 2:52.0 6:04.8 3:46.9
136 REHM, Jonah SO 1000 Bluffton (5) 106 18:56.4 2:53.7 6:05.4 3:47.3
137 DULLE, Derek SO 1105 Liberty Center (4) 107 18:58.2 2:55.5 6:06.0 3:47.6
138 MCPHERRAN, James SO 983 Ash. Crestview (5) 108 19:00.0 2:56.3 6:06.5 3:48.0
139 HEITMEYER, Collin FR 1085 Kalida (3) 109 19:00.7 2:58.0 6:06.8 3:48.1
140 SNYDER, Braylin FR 1226 Sher. Fairview (4) 110 19:01.2 2:58.5 6:06.9 3:48.2
141 HUDSON, Rhett JR 975 Archbold (6) (111) 19:01.9 2:59.2 6:07.2 3:48.4
142 HAMAN, Cade Q JR 1169 New Riegel (7) (112) 19:02.4 2:59.7 6:07.3 3:48.5
143 KISER, Danny JR 1035 Crestline – 19:02.7 3:00.0 6:07.4 3:48.5
144 MCCRACKEN, Conner SR 1189 Ottawa Hills (7) (113) 19:03.2 3:00.5 6:07.6 3:48.6
145 POWERS, Cole SO 1156 New Bremen (3) 114 19:03.2 3:00.5 6:07.6 3:48.6
146 PANICO, Ethan FR 1223 Sher. Fairview (5) 115 19:04.6 3:01.9 6:08.0 3:48.9
147 KLOTZ, Ethan Q SR 1093 Lakota (6) (116) 19:04.8 3:02.1 6:08.1 3:49.0
148 CURRY, Nathan SO 1273 Van Buren (3) 117 19:05.2 3:02.5 6:08.2 3:49.0
149 OLIVER, Colton JR 985 Ash. Crestview (6) (118) 19:06.0 3:02.3 6:08.5 3:49.2
150 TIMBROOK, Andrew FR 1227 Sher. Fairview (6) (119) 19:07.2 3:04.5 6:08.8 3:49.4
151 STAMM, Landon SO 979 Archbold (7) (120) 19:07.8 3:05.1 6:09.1 3:49.6
152 RISNER, Israel JR 1074 Hopewell-Loudon (4 121 19:08.2 3:05.5 6:09.2 3:49.6
153 FARRIS, Keagan Q SO 1127 Lincolnview (6) (122) 19:09.3 3:06.6 6:09.5 3:49.9
154 COX, Kohen Q SO 1126 Lincolnview (7) (123) 19:09.6 3:06.9 6:09.6 3:49.9
155 BERNHOLD, Patrick SO 1154 New Bremen (4) 124 19:10.7 3:08.0 6:10.0 3:50.1
156 SCHIEFER, Matthew SR 1301 Wynford (5) 125 19:10.9 3:08.2 6:10.1 3:50.2
157 KEMPER, Preston FR 1136 Marion Local (4) 126 19:12.8 3:10.1 6:10.7 3:50.6
158 SIMS, Carson FR 1225 Sher. Fairview (7) (127) 19:16.3 3:13.6 6:11.8 3:51.2
159 MARLOW, Mathew SO 1104 Liberty Center (5) 128 19:16.7 3:14.0 6:11.9 3:51.3
160 MILLER, Heath SO 1087 Kalida (4) 129 19:17.9 3:15.2 6:12.3 3:51.6
161 GROSS, Ryan SR 1233 St. Paul (7) (130) 19:18.7 3:16.0 6:12.6 3:51.7
162 HARR, Adam Q SR 1249 Tinora (6) (131) 19:20.2 3:17.5 6:13.0 3:52.0
163 HARMON, Reed FR 1274 Van Buren (4) 132 19:21.9 3:19.2 6:13.6 3:52.4
164 SPRAGG, Gavin SO 1157 New Bremen (5) 133 19:23.1 3:20.4 6:14.0 3:52.6
165 GROTH, Neil SR 1298 Wynford (6) (134) 19:25.3 3:22.6 6:14.7 3:53.1
166 BOBLITT, Trey JR 994 Bluffton (6) (135) 19:26.5 3:23.8 6:15.1 3:53.3
OHSAA REGIONAL – TIFFIN
Tiffin, OH
Hedges Boyer Park
Saturday, October 31, 2020
OFFICIAL MEET REPORT
printed: 10/31/2020 9:40 AM
DirectAthletics MeetPro 5
Race #1
Div 3-Boys – 9:00 am Final Results
INDIVIDUAL RESULTS (cont’d)
Athlete YR # Team (Team Place) Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM
167 WILSON, Aaron SO 1181 Old Fort (6) (136) 19:27.0 3:23.3 6:15.2 3:53.4
168 FRUTH, Will FR 1072 Hopewell-Loudon (5 137 19:31.9 3:29.2 6:16.8 3:54.4
169 LIVINGSTON, Owen JR 1163 New London (7) (138) 19:33.4 3:30.7 6:17.3 3:54.7
170 SCHUMAKER, Kevin SO 1088 Kalida (5) 139 19:34.4 3:31.7 6:17.6 3:54.9
171 MEYER, Lucas Q SR 1250 Tinora (7) (140) 19:36.5 3:33.8 6:18.3 3:55.3
172 SMITHBACK, Ethan Q SR 1096 Lakota (7) (141) 19:38.5 3:35.8 6:18.9 3:55.7
173 MYERS, Brian SR 1030 Con. Crestview (6) (142) 19:43.1 3:40.4 6:20.4 3:56.6
174 BROERING, Lucas FR 1138 Marion Local (5) 143 19:43.3 3:40.6 6:20.5 3:56.6
175 EASTERLING, Nasir SO 1029 Con. Crestview (7) (144) 19:45.3 3:42.6 6:21.1 3:57.0
176 WASSERMAN, Bennett SR 1180 Old Fort (7) (145) 19:45.6 3:42.9 6:21.2 3:57.1
177 CLARK, Evan JR 1272 Van Buren (5) 146 19:46.6 3:43.9 6:21.5 3:57.3
178 WRIGHT, Quinn SR 986 Ash. Crestview (7) (147) 19:49.8 3:47.1 6:22.5 3:57.9
179 DAVIDSON, Luke SR 1155 New Bremen (6) (148) 19:50.4 3:47.7 6:22.8 3:58.1
180 LOVELL, Wyatt SO 996 Bluffton (7) (149) 19:55.2 3:52.5 6:24.3 3:59.0
181 KRAMER, John FR 1137 Marion Local (6) (150) 19:55.3 3:52.6 6:24.3 3:59.1
182 RANSBOTTOM, Connor SR 1159 New Bremen (7) (151) 20:04.4 4:01.7 6:27.3 4:00.9
183 STINEHELFER, William SR 1302 Wynford (7) (152) 20:05.2 4:02.5 6:27.5 4:01.0
184 SCHINDLER, Kaeden JR 1075 Hopewell-Loudon (6 (153) 20:09.9 4:07.2 6:29.0 4:02.0
185 FOOS, Cody SO 1071 Hopewell-Loudon (7 (154) 20:10.2 4:07.5 6:29.1 4:02.0
186 KRAMER, zach SR 1134 Marion Local (7) (155) 20:12.8 4:10.1 6:30.0 4:02.6
187 GUTIERREZ, Vincent FR 1107 Liberty Center (6) (156) 20:16.0 4:12.3 6:31.0 4:03.2
188 DECKER, Garrett SO 1083 Kalida (6) (157) 20:18.6 4:15.9 6:31.8 4:03.7
189 VAN HORN, Seth FR 1277 Van Buren (6) (158) 20:22.3 4:19.6 6:33.0 4:04.5