Boys Varsity Cross Country · Boys Varsity Cross Country finishes 2nd place at Elida Invitational


  Place Points
Columbus Grove High School 2nd 38

On The Mark Timing – Contractor License HY-TEK’s Meet Manager
Elida Invitational
Site: Elida Elementary School
Host: Elida HS
Last Completed Event

Event 1 Boys 5k Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Karter Tow 12 Lincolnview 17:10.7 1
2 Alek Bowersock 12 Lincolnview 17:14.3 2
3 Johnny Schmiedebusch 11 Columbus Grove 17:22.8 3
4 Jacob Keysor 12 Lincolnview 17:30.1 4
5 Kyius Simpson 12 Lima Senior 17:33.8 5
6 Brady Yingst 9 Perry 17:36.2
7 Grant Mumaugh 12 Columbus Grove 17:49.6 6
8 Devon Bill 11 Lincolnview 17:58.3 7
9 Breece Pingle 11 Columbus Grove 18:02.1 8
10 Caleb Stechschulte 9 Columbus Grove 18:03.8 9
11 Nolan German 11 Ottoville 18:13.0 10
12 Anthony Lutz 10 Lima Senior 18:16.7 11
13 Jordan Bellman 12 Columbus Grove 18:20.5 12
14 Austin Reed 12 Wayne Trace 18:26.8 13
15 Daegan Hatfield 9 Lincolnview 18:27.7 14
16 Vincent Abrams 12 Bath 18:31.0 15
17 Carson Closson 9 Columbus Grove 18:33.6 16
18 Kamron Maag 11 Ottawa-Glandorf 19:00.2 17
19 Daniel Hughes 12 Ottawa-Glandorf 19:00.7 18
20 Kyle Looser 11 Ottoville 19:02.4 19
21 Sean Dancs 10 Elida 19:06.9 20
22 Tanner Smith 11 Columbus Grove 19:08.5 21
23 Jonathon Stotts 12 Elida 19:12.5 22
24 Joe Sadowski 11 Lincolnview 19:20.6 23
25 Jace Vining 11 Wayne Trace 19:26.4 24
26 Max Buddelmeyer 10 Ottawa-Glandorf 19:26.5 25
27 Sam Wolfrum 10 Lincolnview 19:28.0 26
28 Parker Schomaeker 11 Ottawa-Glandorf 19:43.0 27
29 Gaige Newman 11 Kenton 19:47.5 28
30 Josh Piper 12 Kenton 19:56.3 29
31 Bronson Buddelmeyer 12 Ottawa-Glandorf 19:57.0 30
32 Caleb Morman 9 Columbus Grove 20:02.9
33 Hunter Sidle 9 Allen East 20:09.6 31
34 Keegan Wright 10 Kenton 20:11.8 32
35 Collin Puckett 12 Lincolnview 20:14.0
36 Alan Keysor 9 Wayne Trace 20:15.0 33
37 Roy Langhals 9 Columbus Grove 20:16.5
38 Wyatt Wuest 11 Elida 20:18.4 34
39 Jacob Bish 11 Columbus Grove 20:18.9
40 Kaden Truman 9 Bath 20:21.2 35
41 Ethan Manns 11 Kenton 20:21.5 36
42 Tyler Ross 11 Bath 20:25.3 37
43 Tayt Birnesser 10 Columbus Grove 20:30.8
44 Tyce Homier 11 Wayne Trace 20:31.7 38
45 Derek Birkemeier 10 Columbus Grove 20:32.9
46 Cooper Hanneman 10 Ottoville 20:33.5 39
47 Dalton Swickrath 9 Elida 20:34.8 40
48 Cole Furley 10 Ottoville 20:35.1 41
49 Jarrett Jolliff 9 Kenton 20:44.0 42
50 Camden Miller 10 Lincolnview 20:49.6
51 Dalton Hahn 9 Lima Senior 20:52.2 43
52 Garrett Simmons 11 Elida 20:53.7 44
53 Elijah Peterson 9 Lincolnview 20:58.2
54 Jordan Kennedy 11 Allen East 20:59.0 45
55 Austin Welker 12 Lincolnview 20:59.8
56 Nathan Maenle 11 Columbus Grove 21:00.0
57 Tayden Pingle 9 Columbus Grove 21:02.4
58 Connor Johnson 9 Lincolnview 21:06.8
59 Thomas Douglas 11 Bath 21:07.8 46
60 Jayden Pullen 12 Elida 21:21.1 47
61 Matthew Schneeg 10 Ottawa-Glandorf 21:24.5 48
62 Brad Korte 11 Lincolnview 21:25.1
63 Dillon Wireman 9 Bath 21:33.8 49
64 Cody Tabler 10 Columbus Grove 21:34.5
65 Jackson Robinson 9 Lincolnview 21:34.7
66 Dylan Birkemeier 10 Columbus Grove 21:36.3
67 Drew Young 9 Bath 21:44.2 50
68 Colton Trenkamp 11 Lincolnview 21:50.0
69 Jacob Hedlund 10 Elida 21:53.7 51
70 Mason Hutchinson 9 Allen East 21:56.8 52
71 Noah Schnipke 9 Ottawa-Glandorf 22:03.3 53
72 Christopher Sellati 9 Lima Senior 22:04.9 54
73 Alex Wyatt 9 Lincolnview 22:05.8
74 Avery Slusher 9 Lincolnview 22:10.8
75 Logan Stechschulte 9 Columbus Grove 22:11.5
76 Kolby Wilcox 10 Kenton 22:12.7 55
77 Tanner Blankemeyer 10 Columbus Grove 22:14.8
78 Chance Fry 10 Ottawa-Glandorf 22:15.4
79 Ashton Burwell 9 Ottawa-Glandorf 22:20.1
80 Evan Messer 12 Columbus Grove 22:30.3
81 Dillon Ellerbrock 11 Lincolnview 22:33.3
82 Derek Inskeep 11 Bath 22:38.4 56
83 Dane Selby 12 Columbus Grove 22:54.4
84 Xylon Paine-Greeno 11 Lima Senior 22:57.9 57
85 Pietro Epis 11 Columbus Grove 23:10.0
86 Max Eversole 9 Columbus Grove 23:10.1
87 Nicholas Baughman 11 Allen East 23:18.6 58
88 Elijah Terry 11 Elida 23:19.7
89 Brian Rittenhouse 9 Wayne Trace 23:24.3 59
90 Aiden Neff 11 Allen East 23:24.6 60
91 Andrew Cochensparger 11 Allen East 23:26.0 61
92 Austin Lyons 9 Wayne Trace 23:28.5 62
93 Philip Korikian 12 Lima Senior 23:30.2 63
94 Kyle Hamilton 9 Lincolnview 23:31.1
95 Isaac Fredericks 9 Elida 23:31.2
96 Ethan Foster 10 Elida 23:33.5
97 Devan Dulin 9 Kenton 23:36.4 64
98 Ryland Wehri 9 Ottawa-Glandorf 23:47.4
99 Rob Langhals 11 Columbus Grove 23:48.3
100 Ethan Garver 9 Allen East 23:51.3 65
101 Kevin Rader 12 Perry 23:54.6
102 Damien Mouk 9 Bath 23:57.7
103 Gavin Miller 9 Allen East 23:58.3
104 Cale Wright 9 Elida 24:20.0
105 Conner Brayton 12 Lima Senior 25:42.8 66
106 Payton Sheidler 9 Allen East 25:46.5
107 Zachary Nelms 9 Elida 25:47.6
108 Travis Holycross 11 Elida 26:06.7
109 Adam Hageman 9 Ottawa-Glandorf 26:51.5
110 Sam Schroeder 9 Ottawa-Glandorf 27:01.7
111 Dante Brinkman 12 Ottawa-Glandorf 27:04.7
112 Isaiah Peterson 10 Lincolnview 27:05.0
113 Jacob Langhals 9 Ottawa-Glandorf 27:52.7
114 Grant Slusher 12 Lincolnview 29:13.0
115 Daniel Brown 12 Allen East 30:26.6
116 Jacob King 10 Ottoville 30:36.3 67
117 Adam Kimmet 10 Ottoville 30:56.5 68
118 Austin Agler 11 Lincolnview 36:14.6
119 Zach Powell 9 Ottawa-Glandorf 38:24.7

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Lincolnview 28 1 2 4 7 14 23 26
Total Time: 1:28:21.11
Average: 17:40.22
2 Columbus Grove 38 3 6 8 9 12 16 21
Total Time: 1:29:38.80
Average: 17:55.76
3 Ottawa-Glandorf 117 17 18 25 27 30 48 53
Total Time: 1:37:07.40
Average: 19:25.48
4 Elida 160 20 22 34 40 44 47 51
Total Time: 1:40:06.30
Average: 20:01.26
5 Kenton 167 28 29 32 36 42 55 64
Total Time: 1:41:01.10
Average: 20:12.22
6 Wayne Trace 167 13 24 33 38 59 62
Total Time: 1:42:04.20
Average: 20:24.84
7 Lima Senior 170 5 11 43 54 57 63 66
Total Time: 1:41:45.50
Average: 20:21.10
8 Ottoville 176 10 19 39 41 67 68
Total Time: 1:49:00.30
Average: 21:48.06
9 Bath 182 15 35 37 46 49 50 56
Total Time: 1:41:59.10
Average: 20:23.82
10 Allen East 246 31 45 52 58 60 61 65
Total Time: 1:49:48.60
Average: 21:57.72