Girls Varsity Cross Country · Girls Varsity Cross Country finishes 1st place at Elida Inv


  Place Points
Columbus Grove High School 1st 34

On The Mark Timing – Contractor License HY-TEK’s Meet Manager
Elida Invitational
Site: Elida High School
Host: Elida HS
Last Completed Event

Event 2 Girls 5k Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alyssa Ellerbrock 12 Columbus Grove 19:02.1 1
2 Caylee Phillips 12 Van Wert 19:45.3 2
3 Madison Langdon 11 Lincolnview 20:08.7 3
4 Erin Downing 11 Columbus Grove 20:47.7 4
5 Kierra Krohmer 11 Kenton 20:51.5 5
6 Kassidy Campbell 11 Wayne Trace 21:19.1
7 Leanndra Price 12 Columbus Grove 21:20.2 6
8 Tyra McClain 9 Van Wert 21:29.9 7
9 Kira Stall 9 Bath 21:31.2 8
10 Paige Hoersten 11 Ottoville 21:32.4
11 Lauren Bartlett 10 Kenton 21:48.1 9
12 Ellie Keehn 9 Columbus Grove 21:50.1 10
13 Rachel Spath 11 Van Wert 21:52.2 11
14 Julia Stetler 10 Lincolnview 22:08.3 12
15 Sydney Witteborg 12 Columbus Grove 22:20.3 13
16 Sammie Unger 11 Kenton 22:28.0 14
17 Allison Schroeder 12 Ottawa-Glandorf 22:33.6 15
18 Ali Gemmer 12 Van Wert 22:38.8 16
19 Kylie Allmon 10 Kenton 22:44.2 17
20 Victoria Snyder 12 Lincolnview 22:53.7 18
21 Callie Wright 11 Kenton 22:59.4 19
22 Addison Schafer 12 Columbus Grove 23:01.6 20
23 Kiara Bahena 9 Wayne Trace 23:04.1
24 Makena Doseck 12 Columbus Grove 23:06.4 21
25 Dylann Carey 11 Lincolnview 23:10.5 22
26 Zoe Stechschulte 11 Columbus Grove 23:15.1
27 Chloe Schnipke 10 Ottawa-Glandorf 23:29.9 23
28 Erica Ignarski 11 Bath 23:39.0 24
29 Emily Schumacher 11 Columbus Grove 23:46.0
30 Ireland Lawrence 10 Bath 24:10.6 25
31 Morgan Deffenbaugh 11 Columbus Grove 24:18.1
32 Maggie Rump 12 Ottawa-Glandorf 24:23.2 26
33 Lyrissa Hammons 11 Van Wert 24:53.1 27
34 Emma Deters 12 Bath 25:10.9 28
35 Abby Schroeder 10 Ottawa-Glandorf 25:16.3 29
36 Ninzi Sackinger 11 Elida 25:18.3
37 Aubrey Imm 12 Ottawa-Glandorf 25:30.0 30
38 Kendyl Gibson 9 Kenton 25:36.3 31
39 Serena Havill 9 Van Wert 25:38.3 32
40 Elyse Schroeder 10 Ottawa-Glandorf 25:41.9 33
41 Grace Turnwald 12 Ottawa-Glandorf 25:46.2 34
42 Liz Schroeder 12 Ottawa-Glandorf 25:53.1
43 Kenna Mason 11 Lincolnview 25:53.3 35
44 Mekennah Thompson 12 Columbus Grove 25:57.2
45 Sabrina Henige 9 Columbus Grove 26:14.6
46 Lilly Floyd 11 Perry 26:37.3
47 Myranda Archer 11 Kenton 26:50.7 36
48 Chasity White 10 Bath 27:15.7 37
49 Payton Meffley 11 Bath 27:50.7 38
50 Emalea Collins 10 Lima Senior 28:21.2
51 Elana Cox 9 Lima Senior 28:29.0
52 Brooke Miller 11 Perry 28:30.2
53 Olivia Rump 12 Ottawa-Glandorf 28:40.3
54 Emily Krukowski 12 Ottawa-Glandorf 28:42.2
55 Rhiannon Horstman 9 Bath 29:04.4 39
56 Hannah Schroeder 10 Columbus Grove 29:18.1
57 Natalie Crowe 12 Bath 29:41.3
58 Hannah Wenzlick 9 Ottoville 29:44.0
59 Grace Sadowski 9 Lincolnview 29:57.3 40
60 Evelyn Williams 10 Lima Senior 30:08.2
61 Makenna Elliott 9 Wayne Trace 30:13.5
62 Heather Beair 10 Lincolnview 30:18.6 41
63 Kylyn Schadewald 12 Bath 30:39.9
64 Shelby Marsteller 10 Bath 31:17.9
65 Caitlynn Jay 9 Columbus Grove 31:20.0
66 Kirsten Williams 9 Columbus Grove 31:37.5
67 Izzy Donnelly 11 Lincolnview 35:12.5
68 Naomi Fike 10 Lima Senior 44:26.9

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Columbus Grove 34 1 4 6 10 13 20 21
Total Time: 1:45:20.40
Average: 21:04.08
2 Van Wert 63 2 7 11 16 27 32
Total Time: 1:50:39.30
Average: 22:07.86
3 Kenton 64 5 9 14 17 19 31 36
Total Time: 1:50:51.20
Average: 22:10.24
4 Lincolnview 90 3 12 18 22 35 40 41
Total Time: 1:54:14.50
Average: 22:50.90
5 Bath 122 8 24 25 28 37 38 39
Total Time: 2:01:47.40
Average: 24:21.48
6 Ottawa-Glandorf 123 15 23 26 29 30 33 34
Total Time: 2:01:13.00
Average: 24:14.60